Drejtori i Urgjencës Skënder Brataj i prekur nga koronavirusi

Nga Exit News
Drejtori i Urgjencës Skënder Brataj i prekur nga koronavirusi

Drejtori i Urgjencës Kombëtar Skënder Brataj ka rezultuar mesditën e të martës i prekur nga koronavirusi. Lajmin e konfirmoi Ministria e Shëndetësisë.

Skënder Brataj është pjesë e task-forcës pranë Ministrisë së Shëndetësisë për të luftuar koronavirusin.

Zoti Brataj është vetëkarantinuar.

5 komente

  1. Bledi 24 Mars, 2020 në 1:19 pm

    Ne disa komente te meparshme kam ngritur si thelbesor problemin e ruajtjes se personelit mjekesor dhe te spitaleve duke dhene edhe disa argumenta perse. Situata ne terren eshte shume e rende. Nje mjek te urgjences qe tentoi te sensibilizonte per kete gje donin ta hiqnin nga puna. Mesa duket ende nuk po kuptohet qe kjo situate nuk menaxhohet me kercenime, propagande apo moralizime nga bunkeri i surrelit. Situaten duhet ta marrin ne dore profesionistet. Shefi i urgjences ka pasur kontakt me pjesetaret e Task Forces dhe propabilisht keta duhet te karantinohen. Po ashtu stafi i urgjences mjekesore. Pra gjeneralit iu neutralizuan dy batalionet kryesore me nje goditje te vetme. Por mendoni cfare demi eshte bere nese personeli i urgjences qe hyn ne cdo shtepi te jete i prekur. cdo person qe i eshte dhene ndihma nga 127-a keto dite eshte ne rrezik. Po ashtu cdo familje qe ka cuar femijen te poliklinika e Lezhes ku u konfirmua infermierja. Por keta mund tua kene kaluar edhe kolegeve te tyre personel shendetsor. Kuptoni se cfare vjen pas kesaj?

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme