Dy persona shpallen në kërkim në fshatin Lekbibaj pasi goditën një shtetas me armë zjarri në QV

Nga Exit News
Dy persona shpallen në kërkim në fshatin Lekbibaj pasi goditën një shtetas me armë zjarri në QV

Policia ka arrestuar një person dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë pasi kanë goditur me armë zjarri një person në Lekbibaj.

Komisioni i qendrës së votimit ka kërkuar që policia të ndërhyrë.

Gj. Gj. përfaqësues i një partitë, së bashku me vëllezërit e tij shtetasit Sh. Gj. dhe M. Gj., kanë kërcënuar me armë zjarri të llojit pistoletë, si dhe goditur me sende të forta shtetasin A. N., përfaqësues i një subjekti tjetër politik, tha Policia.

Gj. Gj., 62 vjeç, banues në Lekbibaj, u arrestua për këto vepra penale:

“Dëmtime të tjera me dashje”, “Shkatërrimi i pronës”, ” Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak”, “Kanosja” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të rendit publik”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme