Dy viktima me Covid-19 në 14 orë, shkon në 85 totali

Nga Exit News
Dy viktima me Covid-19 në 14 orë, shkon në 85 totali

Dy pacientë me Covid-19 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Ata janë:

 • Një 81-vjeçar nga Shkodra,
 • Një 63-vjeçar nga Elbasani.

Në total që prej fillimit të pandemisë kanë humbur jetën 85 persona.

 • Në qarku Tiranë 46,
 • Në qarkun Durrës 13,
 • Në qarkun Shkodër 13,
 • Në qarkun Fier 5,
 • Në qarkun Elbasan 3,
 • Në qarkun Vlorë 2,
 • Në qarkun Kukës 1,
 • Në qarkun Lezhë 1,
 • Në qarkun Berat 1.

Aktualisht në spitalin Infektiv janë të shtruar 81 pacientë në spital, 11 janë në terapi intensive në gjendje serioze, një pjesë mosha të reja dhe 5 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rëndë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme