E reja nga Durrësi humb jetën 5 ditë pas lindjes, familjarët akuzojnë mjekët

Nga Exit News
E reja nga Durrësi humb jetën 5 ditë pas lindjes, familjarët akuzojnë mjekët

Një 29-vjeçare ka ndërruar jetë një ditë pasi kishte dalë nga materniteti i Durrësit ku kishte lindur fëmijën e saj të dytë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e hënë dhe sipas policisë, e reja ka mbërritur në spital pa shenja jete.

Më 30 qershor viktima ka lindur në maternitetin e Durrësit me operacion dhe ka qëndruar e shtruar deri në datën 4 korrik.

Familjarët e saj janë shprehur në media se ditën e hënë ajo ka humbur ndjenjat pasi kishte pirë ujë. Ajo është dërguar në urgjencë me ambulancë por nuk ka mundur të mbijetojë.

Familjarët pretendojnë se 29-vjeçarja ishte ende gjallë kur ka mbërritur në urgjencë. Ata kanë denoncuar në polici mjekët për mjekim të pakujdesshëm.

Ndërkohë pritet një ekspertizë mjeko-ligjore e trupit të viktimës për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>