Ekzekutohen dy persona me precedentë penal në Elbasan

Nga Exit News
Ekzekutohen dy persona me precedentë penal në Elbasan

Dy persona u vranë në Elbasan në një atentat në dukje të mirëorganizuar.

Ardian Çollaku dhe Lulzim Bitri janë ekzekutuar pranë një pike karburanti në hyrjen lindore të qyetetit.

Pas vrasjes, një automjet i cili dyshohet të jetë përdorur nga autorët, u gjend i djegur në fshatin Balldre.

Çollaku dhe Bitri ishin persona me precedentë penal.

Në 2015, Ardian Çollaku, i njohur edhe me mbiemrin Subashi, u arrestua për t’u ekstraduar drejt Italisë ku ishte dënuar me 23 vite burg për “Shfrytëzimit të prostitucionit” dhe “Prodhimit dhe mbajtjes pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Në 2018, OFL i dërgoi atij formularin e vetë deklarimin e pasurisë.

Lulzim Bitri ndërkohë rezulton i arrestuar në 2018 në Tetovë pasi dyshohej i përfshirë në një konflikt me armë ku një person u vra dhe dy u plagosën.

Megjithëse ndaj tyre rëndonin akuza të rënda është e paqartë se si ata kanë shpëtuar nga dënimi.

Çollaku sipas mediave kishte pak kohë që ishte rikthyer në Shqipëri pasi qëndronte jashtë vendit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>