Eros Grezda largohet nga Rangers

Nga Exit News
Eros Grezda largohet nga Rangers

Eros Grezda kompletoi të mërkurën transferimin nga Rangers te ish-skuadra e tij, Osijek në Kroaci.

Sulmuesi nga Gjakova tha për gazetarët se kishte disa oferta, por që zgjodhi ish-skuadrën e tij duke pasur parasysh lidhjen dhe përvojën e mirë të rreth 2 viteve më parë.

Futbollisti i kombëtares shqiptare rikthehet në Kroaci për të rigjetur veten pas 18 muajsh zhgënjyese në Glasgow të Skocisë. Gjatë kësaj periudhe luajti vetëm 17 ndeshje, u la jashtë skuadrës kryesore dhe humbi vendin në kombëtare.

Trajneri Steven Gerrard, i cili e transferoi për 2 milionë euro gushtin e vitit 2018, nuk u bind nga forma dhe performancat e tij dhe angazhoi edhe 5 sulmues të tjerë duke ia bërë praktikisht të pamundur hapësirat.

Përveç kësaj, Grezda u përfshi në disa polemika si në fushë po ashtu dhe jashtë saj duke e vënë përballë disa gjobave dhe përjashtimit nga skuadra.

Futbollisti i kombëtares përshëndeti shokët e skuadrës në Instagram dhe uroi që Rangers ta fitojnë titullin kampion këtë sezon.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>