Euro 2021: Ndizet beteja në çerek finale

Nga Exit News
Euro 2021: Ndizet beteja në çerek finale

8 skuadrat e futbollit të mbetura në Euro 2021 janë Zvicra, Spanja, Italia, Belgjika, Republika Çeke, Danimarka, Ukraina dhe Anglia. Ndeshja më e fortë do të jetë Belgjikë — Itali, e cila do të zhvillohet të shtunën në orën 21:00 në Mynih.

Të shtunën, do të luajë edhe Republika Çeke kundër Danimarkës. Ndërsa ndeshja e fundit e çerek finaleve do të zhvillohet mes Anglisë dhe Ukrainës.

Këtë javë u skualifikuan ekipet e rëndësishme si Franca, Portugalia, Gjermania dhe Hollanda. Orari i plotë për çerekfinalet e Euro 2021

E premte 2 Korrik:

Zvicra kundër Spanjës, ora 18:00, në Shën Petersburg.

Belgjika kundër Italisë, ora 21:00, në Mynih.

E shtunë 3 Korrik:

Republika Çeke kundër Danimarkës, ora 18:00 në Baku.

Ukraina kundër Anglisë, ora 21:00, në Romë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>