Facebook, Instagram dhe WhatsApp pushojnë së funskionuari botërisht

Nga Exit News
Facebook, Instagram dhe WhatsApp pushojnë së funskionuari botërisht

Facebook, Instagram dhe WhatsApp pushuan së funksionuari për miliona përdorues sipas monitoruesit të ndërprerjeve Downdetector.com

Ende nuk është konfirmuar lloji i problemit por njoftimi në faqen në internet të Facebook sugjeron një gabim të Sistemit të Emrave të Domainit (DNS).

DNS lejon adresat e uebit të çojnë përdoruesit në faqet që ata kërkojnë.

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz kanë probleme me qasjen në aplikacionet dhe produktet tona. Ne po punojmë që gjërat të kthehen në normale sa më shpejt të jetë e mundur, dhe kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim”, njftoi Facebook përmes Twitter.

“Ne po punojmë për t’i kthyer gjërat në normalitet dhe do të dërgojmë një azhurnim këtu sa më shpejt të jetë e mundur.” shkruan WhatsApp në Twitter.

Instagram ka njoftuar gjithashtu përmes Twitter se po punon për zgjidhjen e problemit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>