Facebook mund të ndalojë shpërndarjen e lajmeve në Australi

Nga Exit News
Facebook mund të ndalojë shpërndarjen e lajmeve në Australi

Facebooku ka kërcënuar se do të ndalojë përdoruesit e tij në Australi të shpërndajnë lajme lokale dhe ndërkombëtare.

Ky veprim vjen pas Australia po miraton një ligj për të detyruar Facebook t’i paguajë një pjesë të të ardhurave nga reklama botuesve.

Marrêveshja mes botuesit dhe Facebook do të vendoset nga një person i paanshëm. Facebook nuk mund ta kundërshtoj dot këtë marrëveshje.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>