Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë vendosi shtyrjen e sezonit të provimeve

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë vendosi shtyrjen e sezonit të provimeve

Pas bojkotit të mësimit nga studentët, Dekani i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë vendosi zevendësimin e orëve të mësimit si më poshtë:

Për semestrin e parë, mësimi do të shtyhet deri në 3 mars, sezoni i provimeve do të jetë nga data 4 deri në 24 mars dhe provimet e mbartura do të jenë nga data 26 deri më 28 shkurt.

Për semestrin e dytë, mësimi do të jetë nga data 25 mars deri në 23 qershor 2019, sezoni i provimeve do të jetë nga data 24 qershor dri në 14 korrik 2019.

Ndërsa për studentët e vitit të dytë master, nuk do të ketë shtyrje të mësimit dhe provimet e sezonit do të zhvillohen në fundjave gjatë periudhës së praktikës profesionale.

Gjithashtu, Fakulteti vendosi të mos i vërë mungesa studentëve për periudhën e protestës pasi orët e mësimit do të zëvendësohen.

Ndërkohë, pavarësisht protestave dhe bojkotit të mësimit, qeveria nuk plotësoi kushtet ekonomike të kërkuara nga studentët.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>