Faqet e rëndësishme të mediave me adresën ‘com.uk’ nuk mund të hapen

Nga Exit News
Faqet e rëndësishme të mediave me adresën ‘com.uk’ nuk mund të hapen

Faqet e mediave të rëndësishme si BBC Britani, CNN Britani, The Guardian Britani, Financial Times, Independent dhe New York Times nuk mund të hapen. Gjithashtu nuk hapet edhe faqja e qeverisë së Britanisë, me adresën ‘gov.uk’. Lajmin e dha media BBC International, të martën.

Faqet shfaqën mesazhin: “Gabimi 503 Shërbimi nuk disponohet”.

Raportet paraprake kanë sugjeruar se mund të ketë të bëjë hakërimin e programit ‘Fastly’, i cili mbështet shumë nga faqet kryesore të mediave në internet.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>