Fillon vaksinimi i detyruar në universitete

Nga Exit News
Fillon vaksinimi i detyruar në universitete

Qeveria njoftoi të hënën se ka fillur vaksinimi i detyruar i studentëve dhe stafit akademik në universitete.

Vendimi u komunikua më 30 gusht nga Komiteti Teknik, i cili bwri me dije se vaksinimi nw universitete do të përfundojë brenda muajit shtator.

Më pas, do të kërkohet paraqitje periodike e testit PCR, përveç atyre që nuk mund të bëjnë vaksinën nën këshillën e mjekut.

Vaksinimi i detyruar u vendos gjithashtu për punonjësit e shëndetësisë.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>