Fillon vaksinimi i personave mbi 40 vjeç në Angli

Nga Exit News
Fillon vaksinimi i personave mbi 40 vjeç në Angli

Anglia njoftoi të premten se do të fillojë vaksinimin e grupomoshave 40 -41 vjeç, sipas një raportimi nga The Guardian.

Të premten fillon edhe fiksimi i takimeve përmes dërgimit të mesazheve te Shërbimi Kombëtar Shëndetësor. Javën e kaluar vaksinimi u shtri në grupmoshat 42-44 vjeç dhe u fiksuan 750,000 takime.

Aktualisht, vaksinimi në Angli është i disponueshëm për kategoritë e mëposhtme:

– personat mbi 40 vjeç;
– personat që mbushin 40 vjeç para korrikut 2021;

– personat që kanë rrezikshmëri të lartë klinike nga Covid-19;

– personat që punojnë nën kushte me rrezik të lartë infektimi;
– personat që paraqesin një paaftesi konjitive;
– personeli shëndetësor në vijën e parë kundër Covid-19;

– nëse keni nevojë për kujdestar ose jeni një kujdestari.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>