Florida raporton numrin më të lartë të të infektuarve prej fillimit të pandemisë

Nga Exit News
Florida raporton numrin më të lartë të të infektuarve prej fillimit të pandemisë

Florida raportoi 21,683 raste të reja COVID-19, numri më i lartë i të infektuarve që prej fillimit të pandemisë, sipas medias amerikane. 90% e infektimeve janë me mutacionin Delta.

Shtrimet në spital dhe vdekjet nga virusi në mesin e të pavaksinuarve po rriten.

Ndërkohë, guvernatori i Floridas Ron DeSantis ende nuk po vendos për rritjen e masave kufizuese si përdorimi I maskave apo distancimi social. Të premten, ai vendosi që në shkolla të mos mbahen maska.

Florida shënoi numrit më të lartë të të infektuarve 19,334 raste më 7 janar, para të niste vaksinimi i popullsisë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>