Formulari për përfituesit e ‘pagës së luftës’

Nga Exit News
Formulari për përfituesit e ‘pagës së luftës’

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët që përmbushin kriteret për të përfituar ‘pagën e luftës’, por që nuk e kanë marrë atë sepse punëdhënësi nuk ka aplikuar.

Çdo individ përfitues mund të plotësojë të dhënat e llogarisë bankare këtu dhe menjëherë do të kalojnë paratë.

Qytetarët mund të verifikojnë nëse janë përfitues apo jo në listën e publikuar nga DPT.

Bizneset përfituese mund të aplikonin deri në 5 qershor për pagën prej 40 mijë lekësh për punonjësit e tyre.

Qeveria ka njoftuar se do të gjobisë bizneset që nuk aplikuan brenda afatit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>