Franca hap kufijtë me Britaninë e Madhe

Nga Exit News
Franca hap kufijtë me Britaninë e Madhe

Franca hapi kufijtë me Britaninë e Madhe këtë të mërkurë, pavarësisht se Komisioni Europian rekomandoi mbylljen e kufijve me të.

Të gjithë qytetarë francezë dhe europianë mund të shkojnë në Britaninë e Madhe mjafton të kenë një test negativ nga Covid-19 i 72 orëve të fundit.

Shumë nga vendet anëtare të BE-së kanë pezulluar fluturimet me Britaninë, pas përhapjes së variatit të ri të koronavirusit.

OBSH deklaroi se po bëhen studime në lidhje me këtë lloj të ri të koronavirusit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>