FSHF propozon rifillimin e kampionatit të futbollit në 3 qershor

Nga Exit News
FSHF propozon rifillimin e kampionatit të futbollit në 3 qershor

Federata Shqiptare e Futbollit ka propozuar të mërkurën rinisjen e kampionatit të futbollit më 3 qershor. Vendimi u mor gjatë mbledhjes së përfaqësuesve të Federatës me dhjetë presidentet e ekipeve të Superligës.

Vendimi duhet të miratohet nga qeveria.

Në rast të miratimit të kësaj datë për rifillimin e kampionatit, FSHF duhet të nisë me hartimin dhe zbatimin e rregulloreve të reja dhe protokolleve për zhvillimin e ndeshjeve në zbatim të distancimit fizik dhe masave higjieno-sanitare.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>