FSK tregon si ndihmoi Shqipërinë në shuarjen e zjarreve

Nga Exit News
FSK tregon si ndihmoi Shqipërinë në shuarjen e zjarreve

32 pjesëtar të Forcave të Sigurisë së Kosovës, FSK po punojnë për të shuar zjarret në veri të Shqipërisë.

Në një intervistë për Ekonomia Online, shefi i Departamentit të Operacionit të FSK-së, Toger Ejup Maqedonci u shpreh se përveç ekipit të FSK-së, në Shqipëri ndodhet edhe një ekip mjekësorë.

Ai u shpreh se një ekip me punonjës civil po mban kontaktet me autoritet shtetërore në Shqipëri.

Maqedonci njoftoi se zjarret janë përqëndruar në perëndim të Kukësit dhe situata është e qetë.

FSK e ndihmoi Shqipërinë pas autorizimit të Presidentes Osmani të dielën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme