Gjendet trupi i pajetë i gruas në Himarë

Nga Exit News
Gjendet trupi i pajetë i gruas në Himarë

Policia bregdetare ka nxjerrë nga deti trupin e pajetë të gruas, e cila bashkë me familjarët e saj ishte në varkën që fundosi deti paraditen e 5 gushtit në Himarë.

Tre personat e tjerë në varkë, bashkëshorti e djali i gruas, si dhe një shoqërues kanë mundur të shpëtojnë.

Sipas informacioneve të deritanishme, katër personat kishin dalë me një varkë të vogël në detin e Himarës.

Pas pak minutash në det ka nisur stuhi e fortë me erë dhe dallgë të mëdha, të cilat kanë kthyer përmbys dhe kanë fundosur varkën. Varka e ka zënë poshtë gruan dhe tre personat e tjerë nuk kanë mundur ta shpëtojnë.

Aktualisht tre të shpëtuarit po marrin ndihmë mjekësore në qëndrën shëndetësore dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme