Gjermania shtyn me disa javë izolimin e vendit

Nga Exit News
Gjermania shtyn me disa javë izolimin e vendit

Gjermania do të shtyjë për disa javë izolimin e pjesshëm, për shkak të varianteve të reja të koronavirusit.

Kancelarja gjermane do të takohet me liderët e landeve të martën për të shtyrë izolimin përtej janarit.

Zëdhënësi i Merkel, Steffen Seibert deklaroi se izolimi ka dhënë rezultat pasi është ulur niveli i infektimeve.

Ai shtoi se variantet e reja janë të rrezikshme për shkak të përhapjes së tyre dhe mund të ndikojnë në rritjen e nivelit të infektuarve.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme