Gjiknuri fton opozitën të marrë pjesë në mbledhjen e sotme

Nga Exit News
Gjiknuri fton opozitën të marrë pjesë në mbledhjen e sotme

Damian Gjiknuri  kërkoi opozitës jashtëparlamentare të konfirmojë pjesmarrjen e saj në Këshillin Politik ditën e sotme në orën 17:00.

Në një email dërguar opozitës së bashkuar, Gjiknuri pohon se mbledhja e Këshillit Politik është dakortësuar me opozitën parlamentare.

Jemi dakord të takohemi edhe të enjten edhe të premten dhe në çdo kohë që ju e gjykoni të arsyeshme sepse koha është shumë e çmuar në kushtet kur Kuvendi ka një vendimmarrje të rëndësishme në 30 Korrik.

Këtu nuk bëhet fjalë thjesht për çështjet e mbetura po për një çështje shumë konkrete, prandaj edhe njëherë ju lutem të konfirmoni praninë tuaj për sot në orën 17:00 pasi opozita parlamentare e ka konfirmuar ndërkohë.
Duke shpresuar në mirëkuptimin tuaj ju mirëpresim në ora 17:00. “

Më herët PD dhe LSI kërkuan që Këshilli Politik të mblidhet nesër, 23 korrik, me një axhendë të ndryshuar, duke refuzuar kërkesën e kryeministrit për tu mbledhur, sot, më 22 korrik.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>