Gjiknuri kërkon mbështetjen e SHBA-ve për të përfunduar reformën zgjedhore në qershor

Nga Exit News
Gjiknuri kërkon mbështetjen e SHBA-ve për të përfunduar reformën zgjedhore në qershor

Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka kërkuar mbështetjen e SHBA-ve për vazhdimin dhe përfundimin e reformës zgjedhore brenda qershorit.

Në një takim me ambasadoren amerikane Yuri Kim, sot, Zoti Gjiknuri shkroi në Facebook se “kërkoi mbështetjen e SHBA për të nxitur dhe shtyrë përpara rifillimin e tryezës së dialogut politik, dakordësimin e çështjeve të mbetura pezull dhe përmbylljen e reformës brenda qershorit”.

Zoti Gjiknuri është kryetari i tavolinës katërpalëshe të reformës zgjedhore.

Reforma zgjedhore duhet të ishte miratuar deri më 15 mars, por puna për të u ndalua pas masave ndaluese të miratuara nga qeveria në krizën e koronavirusit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>