Gjiknuri: PS e vendosur për të miratuar marrëveshjen zgjedhore në Kuvend

Nga Exit News
Gjiknuri: PS e vendosur për të miratuar marrëveshjen zgjedhore në Kuvend

Partia Socialiste do t’i qëndrojë marrëveshjes zgjedhore të firmosur me PD-në dhe LSI-në, në Këshillin Politik më 8 maj.

“Kjo paketë është në dobi të shqiptarëve. Çështja e sistemit zgjedhor është edhe një kusht për integrimin europiain”, tha Gjiknuri pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit të Reformës Zgjedhore në Kuvend.

Gjiknuri u shpreh se shumica socialiste do të angazhohet të bëjë të gjitha votat që i duhen për të miratuar marrëveshjen.

Ai tha se diskutimi për ndryshimin e sistemit zgjedhor është ende i hapur dhe do të diskutohet në një moment të dytë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>