GJKKO lë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-kryebashkiakun e Lushnjes

Nga Exit News
GJKKO lë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-kryebashkiakun e Lushnjes

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) la në fuqi masën e arrestit dënim me burg për ish-kryebashkiakun e Lushnjës Fatos Tushe.

GJKKO rrëzoi kërkesën e Tushes për lirim nga burgu, për asryse shëndetësore.

Tushe u arrestua për korrupsion me tenderin me vlerë 24 milionë lekë për rehabilitimin e kanaleve vaditës në Lushnjë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme