Gjobitet me 700 mijë lekë i infektuari që shkeli karantinën

Nga Exit News
Gjobitet me 700 mijë lekë i infektuari që shkeli karantinën

Policia e Fierit ka gjobitur një 35-vjeçar me koronavirus, i cili kishte thyer karantinën. Policia nuk e ka gjetur pacientin në shtëpi gjatë kontrollit rutinë dhe e ka gjobitur atë me 700 mijë lekë gjobë.

Pacientët e infektuar me koronavirus janë të detyruar të qendrojnë në shtëpi deri sa të marrin konfirmim nga mjekët se janë të shëruar dhe nuk përbëjnë më rrezik për qytetarët e tjerë.

Në bazë të ndryshimeve të Kodit Penal gjatë pandemisë, të gjithë ata të infektuar me koronavirus që shkelin karantinë e detyruar gjobiten me 700 mijë lekë gjobë sepse vënë në rrezik jetën e qytetarëve të tjerë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>