Gjykata Apelit ndryshon masën e arrestit për Tire Alldervishajn

Nga Exit News
Gjykata Apelit ndryshon masën e arrestit për Tire Alldervishajn

Gjykata e Apelit ka vendosur dënimin “arrest shtëpie”, për Tire Alldervishi, ish-sanitaren e spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ e arrestuar për korrupsion.

Më 25 maj 2021, Gjykata e Tiranës vendosi arrest me burg për Alldervishajn, duke rrëzuar  kërkesën e saj për të lëhtësuar masën e arrestit.

Sanitarja Alldervishaj u arrestua, pas publikimit të denoncimit në emisionin STOP, se ajo ka mashtruar duke u hequr si infermiere dhe i ka marrë familjes së pacientes rreth 8 milionë lekë të vjetra për shërbimet brenda në spital.

Vajza e pacientes ka denoncuar sanitaren dhe ka dorëzuar në prokurori bisedat me sanitaren për paratë e marra. Sipas bisedave, sanitarja i kërkonte para vajzës për t’ia shpërndarë mjekëve dhe infermierëve që kujdeseshin për pacienten. Po ashtu sanitarja kërkonte ushqim, ujë dhe mjete të tjera që duhet të mundësoheshin nga spitali, si termometër dhe pampersa.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme