Gjykata, autorizim për votim për ata që nuk figurojnë në listat e zgjedhësve

Nga Exit News
Gjykata, autorizim për votim për ata që nuk figurojnë në listat e zgjedhësve

Të gjithë qytetarët, të cilët nuk gjejnë emrin në listat e zgjedhësve mund t’i drejtohen gjykatave civile.

Sipas Euronews, qytetarët mund të bëjnë kërkesë për leje votimi dhe vendimi do të merret jo më vonë se 6 orë para mbylljes së votimit.

Deri më tani në gjykatën e Tiranës ka patur 2 ankesa nga qytetarët të cilët nuk e kanë gjetur emrin në listën e zgjedhësve.

Gjithashtu pranë kësaj gjykate kanë ardhur ankesa nga të burgosur të cilët nuk do të lejohen të votojnë në 25 prill.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>