Gjykata e Lartë liron Elvis Roshin

Gjykata e Lartë liron Elvis Roshin

Gjykata e Lartë liroi sot Kryebashkiakun e Kavajës Elvis Rroshi.

Në qershor të 2016, Gjykata e Tiranës vendosi masën “arrest shtëpie” për kryebashkiakun e Kavajës.

Zoti Roshi u arrestua pak kohë më parë me urdhër arresti të prokurorisë Kavajë për falsifikim dokumentesh dhe fshehje të të dhënave në formularin e vetëdeklarimit.

Sipas njoftimit të prokurorisë, Zoti Rroshi u akuzua se nuk ka deklaruar faktet si më poshtë:

  • Në vitin 1995 dënuar në Itali për veprën penale të përdhunimit në grup.
  • Në vitin 1995 dëbuar nga shteti Italian.
  • Në vitin 1993 dëbuar nga shteti zviceran.
  • Në vitin 1997 arrestuar dhe dëbuar për herë të dytë nga shteti zviceran.

Zoti Roshi nuk është larguar asnjëherë nga detyra edhe pse i dënuar nga gjykata me “arrest shtëpie”.

Për më shumë:

Të gjithë në mbrojtje të Elvis Rroshit

Është shembull i përpikmërisë! — Kryeministri Rama për Elvis Rroshin

Kryebashkiakut Elvis Rroshi nuk i kujtohet nëse është dënuar apo jo në Gjermani

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>