Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimin për pezullimin e Luan Dacit, komisionerit të KPA-së

Nga Exit News
Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimin për pezullimin e Luan Dacit, komisionerit të KPA-së

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion lë në fuqi vendimin për pezullimin e komisionerit të KPA-së Luan Daci. Vendmi i Gjykatës u morr sot, pas kërkesës së avokatit të Dacit, Andi Duraj për shtyrjen e seancën për masën e sigurisë .

Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit akuzohet nga SPAK për fallsifikim dokumentash. Ai ka fshehur shkarkimin nga detyra e gjyqtarit në vitin 1997 nga dosja e aplikimit për komisioner të KPA-së. SPAK më 20 maj e pezulloi nga detyra.

Për më shumë për çështjen Daci lexoni këtu dhe këtu.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>