Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimin për pezullimin e Luan Dacit, komisionerit të KPA-së

Nga Exit News
Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimin për pezullimin e Luan Dacit, komisionerit të KPA-së

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion lë në fuqi vendimin për pezullimin e komisionerit të KPA-së Luan Daci. Vendmi i Gjykatës u morr sot, pas kërkesës së avokatit të Dacit, Andi Duraj për shtyrjen e seancën për masën e sigurisë .

Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit akuzohet nga SPAK për fallsifikim dokumentash. Ai ka fshehur shkarkimin nga detyra e gjyqtarit në vitin 1997 nga dosja e aplikimit për komisioner të KPA-së. SPAK më 20 maj e pezulloi nga detyra.

Për më shumë për çështjen Daci lexoni këtu dhe këtu.

Lajme te ngjashme