Gjykata e Tiranës dënon ish deputeten Jorida Tabaku

Gjykata e Tiranës dënon ish deputeten Jorida Tabaku

Gjykata e Tiranës dënoi ish deputeten Jorida Tabaku me 300 mijë lekë gjobë për shpifje ndaj kryeministrit Rama.

Zonja Tabaku u padit nga kryeministri Rama mbas denoncimit të saj lidhur me ligjin për lojrat e fatit. Ish deputetja Tabaku akuzoi kryeministrin se nëpërmjet këtij ligji do ti jepte mundësinë vëllait të tij të menaxhonte të gjithë lojrat e fatit në Shqipëri.

Mbas këtij vendimi zonja Tabaku reagoi në rrjetet sociale duke e konsideruar vendimin ndaj saj politik.

Nuk është hera e parë Gjykata e Tiranës dënon funksionarë të opozitës. Pak kohë më parë ish deputetja Albana Vokshi u dënua për shpifje nga gjyqtarja Migena Laska. Zonja Vokshi u padit nga kryebashkiaku Erjon Veliaj pasi e akuzoi atë për mbledhjen e të dhënave personale të prindërve të fëmijëve në kopshte dhe çerdhe.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>