Gjykata lë në burg 10 protestues

Nga Exit News
Gjykata lë në burg 10 protestues

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 10 persona që janë arrestuar gjatë protestave në Tiranë për vrasjen e Klodian Rashës.

Sipas “News 24”, gjykata ka vendosur sot masën e sigurisë për 24 protestues të ndaluar nga ana e policisë.

Nga 10 protestuesit që u lanë në “arrest me burg”, 6 janë me afat 10-ditor.

Për 14 të arrestuarit e tjerë, gjykata ka vendosur “arrest shtëpie” për 4 prej tyre dhe 10 të tjerë janë lënë në “detyrim paraqitje”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>