Gjykata lë në burg të arrestuarit për vjedhjen e trafikimin e veprave të artit nga Apolonia

Nga Exit News
Gjykata lë në burg të arrestuarit për vjedhjen e trafikimin e veprave të artit nga Apolonia

Gjykata e Durrësit vendosi masën arrest me burg për tre të arrestuarit të cilët vidhnin dhe trafikonin vepra arti të Parkut Arkeologjik të Apolonisë.

Policia arrestoi të martën të cilët 49-vjeçarin A.V., banues në Fier, 37-vjeçarin A.V., banues në Tiranë dhë 48 vjeçarin R.Z.,banues në Tiranë.

Ata i shisnin objektet për 18 deri në 25 mijë euro secilën, kryesisht në Itali.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme