Gjykata lejon gjykim të shkurtuar për Altin Avdylajn e përgjimeve të Dakos

Nga Exit News
Gjykata lejon gjykim të shkurtuar për Altin Avdylajn e përgjimeve të Dakos

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar ka pranuar, të hënën, kërkesën e Altin Avdylaj për gjykim të shkurtuar.

Gjykata ka vendosur ta ndajë çështjen e Altinit nga të arrestuarit e tjerë të bandës Avdylaj.

Nuk dihen ende arsyet se përse trupa pa pranuar gjykimin e shkurtuar për Altin Avdyulajn. Ai është arrestuar gjatë operacionit Volvo 4.

Altin Avdylaj është një ndër drejtuesit e bandës së vëllezërve Avdylaj në Shijak,

Ai dhe bashkëpunëtoret e tij akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike në formën e grupit të strukturuar kriminal dhe pastrim parash.

Altin Avdylaj u kap në audio-përgjime teksa fliste me ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako për mbledhjen e votave për PS-në në zgjedhjet e vitit 2017.

Hetimet për këtë rast u ndoqën nga dy ish-prokurorë të Krimeve të Rënda, që tashmë janë komanduar si pjesë e Prokurorisë së Posaçmë Antikorrupsion, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme