Gjykata Penal e Tiranës një punonjëse e infektuar, nuk zbatohen masat anti-Covid19

Nga Exit News
Gjykata Penal e Tiranës një punonjëse e infektuar, nuk zbatohen masat anti-Covid19

Gjykata Penale e Tiranës nuk ka marrë masa për respektimin e protokolleve të sigurisë pavarësisht se një nga punonjëset e saj ka rezultuar e infektuar me koronavirus, ditën e shtunë.

Në gjykatën Penale mungon tuneli i dezinfektimit, si dhe nuk ruhet distancimi social mes personave që presin të hyjnë në sallën e gjyqit.

Punonjësja e Gjykatës u vendos në karantinë për dy javë, ndërsa punonjësit e tjetër të gjykatës, po presin përgjigjen e testit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>