Gjykata shtyn seancën për Ervis Martinaj dhe Elio Hadon

Nga Exit News
Gjykata shtyn seancën për Ervis Martinaj dhe Elio Hadon

Gjykata e Posaçme shtyu seancën gjyqësore për Ervis Martinaj dhe Elio Hadon për shkak të mosnjoftimit të të gjitha palëve.

Sipas Balkan Web, seanca ishte planifikuar për tu zhvilluar sot.

Martinaj akuzohet për krijim kushtesh për të kryer vrasjen, fshehje e të ardhurave, falsifikim pasaportash dhe organizim lojrash fati.

Në shkurt 2020, prokuroria dërgoi në gjykatë 4 të akuzuar për vrasjen e Fabian Gaxhës në zonën e ish-Bllokut, ku u përfshinë Ervin Mata, Marviol Bilo, Elion Hado dhe Ervis Martinaj.

Më 4 tetor 2018 pas një përplasje me armë në një lokal në zonën e ish-Bllokut, mbeti i vrarë Fabian Gaxha ndërsa u plagosën Elion Hado dhe Ervis Martinaj.

Pas ngjarjes Martinaj u mbajt në paraburgim për 7 muaj.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme