Gramoz Ruçi dorëhiqet nga jeta politike

Nga Exit News
Gramoz Ruçi dorëhiqet nga jeta politike

Gramoz Ruçi deklaroi se do të tërhiqet nga jeta politike. Ai nuk do të marrë mandatin e deputetit.

“Unë Gramoz Ruçi deklaroj fundin e maratonës poltiike, pasi çdo start ka dhe finish. Prandaj miqtë e mi, kam zgjedhur sot, të jap dorëheqjen nga çdo funksion e rol. Aq sa të më punojë mendja dhe zemra, do jem socialist, do jem gjysh i përkryer se jam 3 herë gjysh. Rroftë PS, gëzuar 30-vjetorin socialistë shqiptarë, rroftë Shqipëria.”- tha Ruçi në Kongresin e PS-së, të shtunën.

Ruçi ka qënë kryetar i Kuvendit në legislatures e fundit.

Ai ka qënë sekretar i Përgjithshëm i PS-së që prej vitit 2005.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>