Greqia i dhuron Shqipërisë 20 mijë vaskina AstraZeneca

Nga Exit News
Greqia i dhuron Shqipërisë 20 mijë vaskina AstraZeneca

Greqia ka dhuruar 20 mijë doza vaksina Astra Zeneca, kundër Covid-19 për Shqipërinë. Lajmin e dha Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, të hënën, në një postim në Facebook. Ajo falenderoi qeverinë greke për solidaritetin e treguar me vendin tonë.

Në vend ka nsiur fushata e vaksinimit më 7 janar 2021. Deri më tani janë vaksinuar mbi 800 mijë qytetarë me një dozë të vaksinës dhe mbi 300 mijë janë vaksinuar plotësisht.

Në vend po administrohen 4 lloje vaksinash, Sinovac, AstraZeneca, Pfizer dhe Sputnik V.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>