Greqia lejon kalimin e autobuzave shqiptarë

Nga Exit News
Greqia lejon kalimin e autobuzave shqiptarë

Greqia lejoi kalimin e autobuzave shqiptarë në kufirin grek, të premten, 25 qershor. Vendimi erdhi pasi Ambasada shqiptare në Athinë i dërgoi një notë protetstë qeverisë greke për mos lejimin e autobuzave shqiptarë në Greqi.

Pak ditë pas hapjes së kufirti të Kakavijës, policia kufitare greke nuk lejoi kalimin e personave me autobuza. Autobuzat duhet të ndalonin në Kakavijë, personat të kalonin kufirin në këmbë dhe më pas të merrnin një autobuz grek.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>