Greqia regjistron 1 424 raste të reja dhe 23 viktima

Nga Exit News
Greqia regjistron 1 424 raste të reja dhe 23 viktima

Greqia regjistroi të shtunën një tjetër shifër të lartë të infektimeve, 1 424 persona rezultuan pozitivë në 24 orët e fundit ne shtetin fqinj.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 23 persona humbën jetën.

Në të gjithë vendin janë shtruar në spital 247 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë janë infektuar 178 918 pacientë, mes të cilëve 6 272 kanë humbur jetën.

Numri më i lartë i të infektuarve me Covid është tek meshkujt në krahasim me femrat.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme