Greqia regjistron 1 913 raste të reja me COVD-19 dhe 28 viktima

Nga Exit News
Greqia regjistron 1 913 raste të reja me COVD-19 dhe 28 viktima

Greqia regjistroi të mërkurën 1 913 raste të reja me COVID-19 dhe 28 viktima

Autoritetet greke njoftuan se 5 prej rasteve u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve në shtetin fqinj është 184 686.

357 të infektuar janë në intubim, ndërsa pranimet e reja të pacientëve me Covid-19 në spitalet e territorit janë 304.

Që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 6 371 viktima në të gjithë vendin.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme