Greqia regjistron 671 raste të reja dhe 25 viktima

Nga Exit News
Greqia regjistron 671 raste të reja dhe 25 viktima

Greqia regjistroi të mërkurën 671 raste të reja pozitive me COVID-19, nga të cilët 17 u identifikuan pas kontrolleve në hyrje të vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 146.688.

Autoritet kanë njoftuar se 340 pacientë po trajtohen në terapi intensive.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, raportoi 25 viktima të reja nga virusi, duke arritur në 5,354 viktima në total.

Greqia ka pasur një izolim dy-mujor të paktën deri në 18 Janar dhe njoftoi planet për të rritur numrin e njerëzve që marrin vaksinat COVID-19

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme