Greva e kontrollorëve: Meta fton qeverinë dhe ambasadat e huaja të bisedojnë

Nga Exit News
Greva e kontrollorëve: Meta fton qeverinë dhe ambasadat e huaja të bisedojnë

Presidenti Ilir Meta us hpreh se kontrollorëve ju ka bërë thirrje të vazhdueshme të nisin punën. Në një konferencë për shtyp, Meta u shpreh se nuk “ka pasur dialog mes përfaqësuesve të ministrisë dhe Sindikatës”, ndaj kemi përfunduar këtu.

Ai i ftoi “ambasadorët e huaj që të bëjmë konferencë online dhe të gjejmë zgjidhje”.

Meta ftoi edhe kryeministrin, ministren, sindikatën të bëjmë, përfaqësuesit e vendeve të NATO-s, SHBA, BE dhe të institucioneve europiane të kontrollit ajror, të ulen për të gjetur një zgjidhje.

Kontrollorët janë në grevë dhe fluturimet për dhe nga Shqipëria janë pezulluar.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme