Grida Duma padit në gjykatë Veliajn për shpifje

Nga Exit News
Grida Duma padit në gjykatë Veliajn për shpifje

Përfaqësuesja e PD-së, Grida Duma ka paditur në gjykatë kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn për shpifje.

Në një deklaratë nga gjykata, Duma u shpreh se dëmi i shkaktuar asaj Veliaj shkon në 3 milionë lekë.

“Dëmi i parashikuar do të shkojë deri në 3 milionë lekë të reja. Në varësi të vendimit të gjykatës, unë deklaroj se ky dëm do t’i shkojë shtetit shqiptar dhe askujt tjetër.”

Duma deklaroi se drejtësia është më e rëndësishmja sot për të rindërtuar vendin.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>