Hajdari akuza Veliajt se përdori pushtetin për betonizimin e Tiranës

Nga Exit News
Hajdari akuza Veliajt se përdori pushtetin për betonizimin e Tiranës

Deputetja Rudina Hajdari akuzoi, të dielën, kryebashkiakun Veliaj për betonizimin e Tiranës.

Në një intervistë për OraNews, Hajdari tha se Veliaj e përdori pushtetin që i dhanë qytetarët, jo për të mirën e qytetit, por për betonizim:

“Ka bërë një punë shumë të keqe me Tiranën, sepse ka betonizuar totalisht.”

Ajo shtoi se Veliaj erdhi në pushtet me shumë premtime për të mos lejuar betonizimin, por se i shkeli të gjitha.

Hajdari tha se ‘shumë njerëz janë të mërzitur, sepse Veliaj ka përdorur pushtetin e tij për të betonizuar Tiranën, dhe për t’i dhënë indentitet totalisht ndryshe.’

Si banore e Tiranës, Hajdari tha se sot po jeton në një qytet që ka humbur identitetin e tij.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>