Haradinaj i hapur për bashkëpunim me Vetëvendosjen

Nga Exit News
Haradinaj i hapur për bashkëpunim me Vetëvendosjen

Kreu i AAK Ramush Haradinaj u shpreh të mërkurën se është i hapur për bashkëpunim me Lëvizjen Vetëvendosje.

Në një intervistë për Balkan Talks, Haradinaj tha se nëse LVV del fituese në zgjedhje, AAK është e hapur për bashkëpunim. Ai nuk e përjashtoi mundësinë e koalicionit paszgjedhor edhe me partitë e tjera.

“Ne nuk kemi vija të kuqe dhe presim çdo parti për koalicion pas zgjedhjeve”, tha ai.

Për platformën politikë të AKK-së në zgjedhje, ai tha se përfshin çdo fushë si ekonomia, politika, arsimi e shkenca.

Haradinaj ka shprehur kandidaturën e tij për president dhe mendon se ai mund ta ndihmojë Kosovën nëse e drejton këtë institucion.

“Unë e kam thjeshtësuar fokusin tim në këto zgjedhje duke kërkuar postin e presidentit”, tha Haradinaj.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme