Haradinaj: Qeveria Kurti dështoi, ne do të krijojmë qeverinë e re

Nga Exit News
Haradinaj: Qeveria Kurti dështoi, ne do të krijojmë qeverinë e re

“Qeveria e Albin Kurtit dështoi. Dështoi për pritjet dhe humbi besimin e partnerin LDK”, tha Ramush Haradinaj kryetari i Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në një intervistë për gazetarin Sokol Balla në Real Story.

Haradinaj tha se “është obligimi ynë të krijojmë qeverinë e re, mos e lëmë vendin pa qeveri”.

Ai sqaroi se partia e tij do të drejtojë katër ministri dhe do të ketë një zëvendëskryeministrit të parë:

  • Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku është propozuar Meliza Haradinaj-Stublla;
  • Ministrinë e Drejtësisë,  ku është propozuar Selim Selimi;
  • Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik, ku është propozuar Blerim Kuqin;
  • Ministrinë e Arsimit, ku është propozuar Ramë Dika.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>