Haradinaj: Qeveria Kurti dështoi, ne do të krijojmë qeverinë e re

Nga Exit News
Haradinaj: Qeveria Kurti dështoi, ne do të krijojmë qeverinë e re Ramush Haradinaj

“Qeveria e Albin Kurtit dështoi. Dështoi për pritjet dhe humbi besimin e partnerin LDK”, tha Ramush Haradinaj kryetari i Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në një intervistë për gazetarin Sokol Balla në Real Story.

Haradinaj tha se “është obligimi ynë të krijojmë qeverinë e re, mos e lëmë vendin pa qeveri”.

Ai sqaroi se partia e tij do të drejtojë katër ministri dhe do të ketë një zëvendëskryeministrit të parë:

  • Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku është propozuar Meliza Haradinaj-Stublla;
  • Ministrinë e Drejtësisë,  ku është propozuar Selim Selimi;
  • Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik, ku është propozuar Blerim Kuqin;
  • Ministrinë e Arsimit, ku është propozuar Ramë Dika.

2 komente

  1. N 30 Prill, 2020 në 6:46 am

    Karin

  2. t 30 Prill, 2020 në 8:15 am

    Ate e deshtuat ju,dhe me e keqja as qe i zini ne goje zgjedhjet e parakoheshme,siç e per mban kushtetuta kur behet nje mocion qe rrezon qeverine.Bere propagande te madhe per mosheqjen e takses per serbet,kritikove albinin dhe u bashkove me ata qe ishin pro heqjes se takses.A nuk eshte ky qendrim hipokrit,2 standartesh,vetem qe te marresh pjese ne qeverisje.Jeni me keq se keta palaçot tane

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme