Hollanda lehtëson masat kufizuese

Nga Exit News
Hollanda lehtëson masat kufizuese

Hollanda planifikon të lehtësojë masat kufizuese për zmbrapsjen e koronavirusit duke filluar nga e mërkura.

Lajmi u bë i dutur në një konferencë për shtyp nga ministri i shëndetësisë Hugo de Jonge, i cili e justifikoi vendimin me situatën e lehtësuar në spitale qysh nga përhapja e vaksinave Covid-19.

Vendi do të hap parqet e argëtimit dhe kopshtet zoologjike si dhe do të zgjasi shërbimin në natyrë në bare dhe restorante deri në orën 20:00.

Reuters raporton se tre javët e ardhshme Hollanda do të ndërrmarr hapa të mëtejshme për heqjen hap pas haoi të kufizimeve që mbeten.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>