Hollandë, qytetarët protestë kundër masave kufizuese

Nga Exit News
Hollandë, qytetarët protestë kundër masave kufizuese

Qindra qytetarë në Hollanda kanë protestuar kundër masave kufizuese.

Protestat në Hollandë kanë nisur që prej të dielës, ku u lajmëruan dhe masat e reja kufizuese.

Protestat janë përshkallëzuar në Eindhoven dhe Amsterdam, ku policia ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit.

Protestuesit i vunë flakën një qendre vaksinimi në fshatin Urk.

Policia njoftoi se janë arrestuar rreth 100 persona.

Të dielën Hollanda prezantoi masat e reja kufizuese që do të zgjasin deri me 10 shkurt.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>