Humb jetën gjatë punës një punëtor i ndërtimit

Nga Exit News
Humb jetën gjatë punës një punëtor i ndërtimit

Një punëtor ndërtimi humbi jetën më 9 gusht teksa ra nga shkallët e betonieres në Cërrik ku po punonte.

Viktima, 55 vjeç, u rrëzua nga një lartësi ndërsa administratori i firmës është arrestuar.

Policia po heton shkakun e ngjarjes.

Ky është rasti i shtatë në muajt e fundit ku një punëtor ndërtimi humb jetën ose plagoset gjatë punës.

Edhe në vitin 2019, mungesa e sigurisë në punë ishte shqetësuesedhe shkaktoi të paktën 34 viktima. Industria e ndërtimit është industria ku është shënuar numri më i lartë i aksidenteve dhe i viktimave gjatë punës për vitin 2019.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme