Humb jetën një tjetër mjek me Covid-19

Nga Exit News
Humb jetën një tjetër mjek me Covid-19

Mjeku Anibal Byberi, i infektuar me Covid-19, ka humbur jetën mëngjesin e së hënës në spitalin Shefqet Ndroqi.

Ai u shtrua në spital, në gjendje të rëndë, një ditë më parë.

Anibal Byberi ishte mjek pneumolog në Tropojë prej shumë vitesh. Ai ka qenë dhe drejtor i spitalit të Tropojës.

Ky është mjeku i tretë që ndërron jetë nga koronavirusi.

Më herët kanë humbur jetën mjeku i QSUT-së Arjan Pushi dhe mjeku në spitalin e Pukës Hysni Shkjau.

3 komente

  1. xhimi 3 Gusht, 2020 në 4:42 pm

    edhe nji gore qensh ke lagja jon ngordhi nga “virusi”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme